Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 


Rozwój przez sztukę

To zajęcia plastyczne dla dzieci szkół podstawowych.Mają na celu rozbudzić wrażliwość na piękno, wyzwolić ekspresję twórczą oraz poszerzyć horyzonty poznawcze wśród dzieci. Takie zajęcia stają się nie tylko źródłem przyjemności estetycznych ale relaksują oraz dają radość z tworzenia. Rozwijają fantazję, pomysłowość i przyczyniają się do poznania otaczającego nas świata. Dzieci poprzez prace plastyczne wyrażają swoje uczucia, myśli oraz pokazują nam dorosłym niezwykły świat dziecięcych marzeń. Rysowanie, malowanie, lepienie, wycinanie czy inne przejawy tzw. sztuki dziecka, doskonalą sprawność manualną , w  ten sposób dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdobywają podstawową wiedzę dotyczącą różnych technik plastycznych.

Zajęcia odbywają się we wtorek i czwartek o godz. 12:00-15:00

Do zajęć można przystąpić w każdej chwili.

 


 

 

Rysunek i malarstwo

Zajęcia dla dzieci powyżej 14 lat, odbywają się w piątek o godz. 14:00 -15:45

prowadzimy nabór do grupy zapisy w sekretariacie RCKK tel: 29/ 77-21-363

Dzieci uczą się podstaw rysunku studyjnego, obserwacji otoczenia, poznają zagadnienia związane z perspektywą i światłocieniem. Podczas zajęć poznają różne techniki rysunkowe (rysunek ołówkiem, węglem, tuszem) i malarskie (tempery, akryle, akwarele). Zajęcia wzbogacone są o zagadnienia z historii sztuki i kultury. Staramy się przybliżyć dzieciom różnorodność sztuki oraz zainteresować je współczesną kulturą. Celem naszym jest rozwijanie umiejętności manualnych, pogłębianie zainteresowań i wiedzy, nauka obcowania, odczytywania i rozmawiania o sztuce.

   

 


 

 

 

„Klub aktywnego malucha”

Zajęcia przeznaczone są dla rodziców z dziećmi w wieku od 1,5 do 4 lat.

Celem naszych zajęć jest stworzenie dziecku przyjaznych warunków do wyrażania własnych emocji, rozwijania zdolności, odkrywania świata poprzez zabawę, oraz obcowanie z rówieśnikami. Proponując różnorodne formy ekspresji, staramy się wspierać wychowywanie przez samodzielną lecz ukierunkowana przez opiekuna pracą Prace wykonywane są wspólnie przez dzieci i ich opiekunów.

Do zajęć można przystąpić w każdej chwili. Zajęcia odbywają w środy o godz.14:00 i w soboty o godz. 14:00 (trwają 1 godzinę zegarową)

   
 

 


 

 

Warsztaty twórcze dla dorosłych

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zajęć twórczych przeznaczonych dla WSZYSTKICH zainteresowanych odkryciem i rozwinięciem swoich zdolności artystycznych i manualnych. Fachowa opieka i prowadzenie w połączeniu ze wspaniałą atmosferą wspierającą proces twórczy, w niezwykły sposób pozwalają oderwać się od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia. Gorąco zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu, dającego mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła w postaci obrazu, zdjęcia, glinianego naczynia, broszki, apaszki itd.
Wszystkie swoje prace uczestnicy zabierają ze sobą – to zawsze jest PREZENT dla CIEBIE.

zajęcia odbywają się w środy godzina 16:15 -18:00

 

   
 

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontakt

Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu
Plac Wolności 58
07-430 Myszyniec

NIP 758-10-45-449

KBS Myszyniec:
91 8920 0001 0000 1876 2000 0010

Zapraszamy

Godziny pracy sekretariatu:

Poniedziałek: 8-16
Wtorek: 8-16
Środa: 8-16
Czwartek: 8-16
Piątek: 8-16

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Polish English French German Italian Russian Spanish