31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już za nami. Historyczną, bo rekordową dla myszynieckiego Sztabu (nr 1781) okazała się niedzielna kwesta na rzecz walki z sepsą. Zebraliśmy łącznie 22 936,80 zł i 32,63 €. Wolontariusze wraz z opiekunami kwestowali od godzin porannych do godziny 18:00 - do czasu, kiedy w RCKK rozpoczął się Finał.
Na początku przedstawiono kwestujących wolontariuszy, którym serdecznie podziękowano za ich zaangażowanie, następnie odbyły się bardzo emocjonujące licytacje pamiątek związanych z tegorocznym Finałem.
Część artystyczną Finału uświetniły swoimi występami dzieci ze Szkoły Podstawowej w Myszyńcu, pod opieką Pani Danuty Gnozy, a także młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wolkowych, która zaprezentowała program wokalny przygotowany pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Jędrzejczyk.
Całości wydarzenia dopełniło widowisko "Śnij Kurpiu Śnij" w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego "Kurpiowszczyzna" z Myszyńca. 
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wszystkim 25. Wolontariuszom - Pani Burmistrz Elżbiecie Abramczyk, młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Wolkowych (20 wolontariuszy pod opieką Zofii Bałdygi i Szymona Wasika) oraz dzieciom i młodzieży z Zalasa (4 wolontariuszy pod opieką Mirosława Bałdygi). 

 

 

Sztab w Myszyńcu serdecznie zaprasza do udziału w 31. Finale WOŚP, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 29 stycznia 2023 roku w Myszyńcu.
Szczegóły na plakacie, do zobaczenia! 

Szanowni Państwo!
15 stycznia 2023 roku (niedziela) o godz. 19.00 odbędzie się wydarzenie pn. "Pusta Noc" - wieczór żałobnych śpiewów i modlitw poświęcony bestialsko zamordowanym więźniom przez Gestapo w Myszyńcu w nocy z 18 na 19 stycznia 1945 roku i wszystkim ofiarom niemieckiej okupacji.
Śpiewy i modlitwy odbędą się w salach budynku Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu przy Placu Wolności 58.
Inne punkty uroczystości na plakacie poniżej.
Liczymy na Państwa obecność, do zobaczenia!
 
Szanowni!
W styczniu przypada 20 rocznica śmierci śp. Biskupa Edwarda Samsela. Z tej okazji zapraszamy na uroczystości związane z wspomnieniami o ks. Biskupie:
* 15 stycznia na Mszę św.
* 20 stycznia na Wieczór wspomnień do budynku RCKK w Myszyńcu.
 
 
 
Drodzy!
Powracamy z seansami filmowymi w nowym, 2023 roku! 
Ten rok rozpoczynamy od mega premiery filmu "Avatar. Istota wody" (w wersji z dubbingem oraz napisami), poza tym będziemy wyświetlać "Uwolnić Poly" i "Kobieta na dachu".
Szczegóły na plakacie!
Bilety do nabycia na stronie internetowej: www.idedokina.pl bądź w dniach seansów. Kasa otwarta na godzinę przed pierwszym seansem dnia.
Gorąco zapraszamy do odwiedzin naszego kina!
 
Info o filmach:
AVATAR. ISTOTA WODY
Od wydarzeń z pierwszej części mija ponad dziesięć lat. Śledzimy losy Sullych (Jake’a, Neytiri i ich dzieci) zmuszonych do zmierzenia się z licznymi problemami. Muszą chronić siebie nawzajem, walczyć o życie, wreszcie stawić czoło tragedii. W wyreżyserowanym przez Camerona sequelu zobaczymy: Sama Worthingtona, Zoe Saldañę, Sigourney Weaver, Stephena Langa, Cliffa Curtisa, Joela Davida Moore'a, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine'a Clementa, Giovanniego Ribisiego i Kate Winslet. Za produkcję odpowiadają James Cameron i Jon Landau, funkcję producentów wykonawczych powierzono Davidowi Valdesowi i Richardowi Banehamowi.
 
UWOLNIĆ POLY
Dziesięcioletnia Cecile wraz z mamą powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się tu obco, nie ma przyjaciół i nie potrafi się odnaleźć w nieznanym miejscu. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest zachwycona prezentowanymi przez artystów sztuczkami, a cyrkowe zwierzaki kradną jej serce. Szczególną sympatią dziewczynka obdarza Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach. Wkrótce okazuje się, że gburowaty właściciel cyrku bardzo źle traktuje swoje zwierzęta, a szczególnie biednego Poly. Cecile układa więc brawurowy plan ratunkowy. Wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela.
 
KOBIETA NA DACHU
„Kobieta na dachu” to poruszający film stworzony przez kobiety, w tym reżyserkę i scenarzystkę Annę Jadowską, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank (w roli głównej Dorota Pomykała). Polska produkcja została doceniona przez krytyków i nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival oraz podczas ostatniej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych - mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?