Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Komisja w składzie:

Przewodniczący: Adam Bakuła - etnograf

Członkowie: Katarzyna Mróz - etnograf, Ewelina Pawłowska - plastyk

w dniu 21 sierpnia 2015 r. oceniła prace zgłoszone na Konkurs „Rękodzieło Wsi Kurpiowskiej” zorganizowanego w ramach XXXVIII Miodobrania Kurpiowskiego. Nagrody w konkursie ufundowali: Zarząd Województwa Mazowieckiego w wysokości 5 633,00 oraz Starostwo Powiatu Ostrołęckiego w wysokości 5 000 zł.

Komisja przyznała następujące nagrody:

Kategoria: twórcy ludowi

Rzeźba
I nagroda
Józef Bacławski – Łyse
II nagroda
Kazimierz Szypulski – Myszyniec
III nagroda
Stanisław Banach - Turośl

Plecionkarstwo
I nagroda
Wiesław Kuskowski - Ostrołęka
II nagroda
Kazimierz Szypulski – Myszyniec

Haft
I nagroda
Danuta Drężek - Myszyniec
II nagroda
Anna Pietrzak – Myszyniec
III nagroda
Krystyna Świder – Kadzidło
Wyróżnienie
Michalina Dębowska - Wolkowe

Koronka
I nagroda
Czesława Lewandowska - Ostrołęka
II nagroda
Stanisława Suchecka - Jeglijowiec
III nagroda
Krystyna Świder - Kadzidło

Kwiaty
I nagroda
Grażyna Dziekońska - Ostrołęka
II nagroda
Justyna Ceberek - Zalesie
III nagroda
Danuta Parzych - Myszyniec

Kierce
I nagroda
Danuta Ceberek - Zalesie
II nagroda
Wiesława Bogdańska - Kadzidło
III nagroda
Stefania Prusaczyk - Myszyniec

Wycinanka
I nagroda
Maria Chrostek - Kadzidło
I nagroda
Czesława Marchewka - Kadzidło
II nagroda
Lucjan Ropiak – Myszyniec Stary
III nagroda
Czesława Kaczyńska – Dylewo
Wyróżnienie
Stanisław Ropiak – Myszyniec Stary

Pieczywo obrzędowe
I nagroda
Stanisław Ropiak – Myszyniec Stary
II nagroda
Wiesława Bogdańska - Kadzidło
III nagroda
Grażyna Pawelczyk - Łyse

Tkactwo
I nagroda
Marianna Bączek – Surowe

Kowalstwo
I nagroda
Jarosław Lemański - Wach

W 10 kategoriach konkursowych wzięło udział 47 twórców ludowych z terenu kurpiowszczyzny. Ze względu na wysoki poziom prac zgłoszonych do konkursu, Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich pozostałych uczestników konkursu (23 osoby) przyznając nagrody za udział w konkursie.

Nagrody za udział:

  1. Stanisława Stasikiewicz – Strzałki
  2. Sebastian Staśkewicz – Strzałki
  3. Katarzyna Staśkiewicz – Strzałki
  4. Cecylia Staśkiewicz – Ostrołęka
  5. Wincenty Staśkiewicz - Ostrołęka
  6. Dariusz Kozioł – Kadzidło
  7. Wiesława Kozioł – Kadzidło
  8. Dariusz Drozdowski - Ostrołęka
  9. Zofia Zielińska - Radostowo
  10. Ewa Zdunek – Dylewo
  11. Beata Ceberek – Zalas
  12. Genowefa Staśkiewicz – Strzałki
  13. Teresa Staśkiewicz – Kadzidło
  14. Wiesław Staśkiewicz - Kadzidło
  15. Szymon Zdunek - Dylewo
  16. Genowefa Pabich – Kadzidło
  17. Krzysztof Ropiak – Myszyniec Stary
  18. Halina Pajka – Kadzidło
  19. Anna Ceberek – Zalas
  20. Edyta Wioletta Ceberek – Zalas
  21. Elżbieta Prusaczyk – Tatary
  22. Izabela Suchecka – Jeglijowiec
  23. Gabriela Suchecka – Jeglijowiec

Komisja wyraża podziękowanie Organizatorom konkursu „Rękodzieło wsi kurpiowskiej” za staranne przygotowanie i sprawne przeprowadzenie konkursu z nadzieją na kontynuowanie.

Przypominamy, że prace już raz złożone w poprzednich edycjach konkursu są odrzucane i nie podlegają ocenie!
Po sprawdzeniu zdjęć prac złożonych w 2014 r. stwierdzono jeden taki przypadek (zdjęcia poniżej).

2014 r.

2015 r.

 

Kontakt

Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu
Plac Wolności 58
07-430 Myszyniec

NIP 758-10-45-449

KBS Myszyniec:
91 8920 0001 0000 1876 2000 0010

Zapraszamy

Godziny pracy sekretariatu:

Poniedziałek: 8-16
Wtorek: 8-16
Środa: 8-16
Czwartek: 8-16
Piątek: 8-16

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Polish English French German Italian Russian Spanish