Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Księdza Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu

zaprasza na

Warsztaty filmowe i telewizyjne i ogólnopolski konkurs filmowy "Nakręcona Gmina"
dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat
z terenu Gminy Myszyniec

 

Ilość miejsc ograniczona (do 25 osób) - zapisy w sekretariacie RCKK i telefonicznie 29 77 21 363

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek (14 listopada 2014 r.) o godzinie 15:00 w sali konferencyjnej RCKK.

Warsztaty odbędą się 15-16 listopada 2014 r.

 

O warsztatach:

Projekt "Nakręcona Gmina" zakłada realizację warsztatów filmowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, ilość uczestników do 25 osób. Głównym celem warsztatów jest rozwijanie zainteresowań artystycznych, plastycznych, filmowych i multimedialnych wśród dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów wspólnie z uczestnikami zrealizujemy SPOT REKLAMOWY, który weźmie udział w ogólnopolskim konkursie "Nakręcona Gmina". W spocie wykorzystamy poznane podczas warsztatów techniki animacji komputerowej, gry aktorskiej czy pracy dziennikarskiej.

więcej informacji o konkursie na profilu facebook.com/warsztatytv i na stronie www.warsztatyfilmowe.eu

Realizacja spotu ma na celu zwiększenie wiedzy o regionie, zarówno wśród młodych mieszkańców jak i osób z zewnątrz np. turystów. Młodzi filmowcy poprzez realizację spotu reklamowego o swojej gminie, nauczy się jak sięgać po autentyczne cechy, atuty i zalety gminy w której mieszkają. Wymyślimy wspólnie z uczestnikami warsztatów hasło reklamowe, które w formie animacji pojawi się w spocie. Spot reklamowy zrealizowany przez młodych mieszkańców z powodzeniem może być wykorzystany przez Urząd Miejski jako element promocyjny.

 

Prowadzący warsztaty:

Michał Baranowski - operator kamery, montażysta, grafik komputerowy, fotograf, producent telewizyjny. Od kilkunastu lat współpracuje z ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi (TVP, Polsat, TVN, Planete, ARTE, Discovery). Realizował materiały filmowe m.in. dla "Magazynu Ekspresu Reporterów" TVP 2, "Punktu Widzenia" TVP 1, "Po zmierzchu" TVP 2 i wiele innych. Współpracował z Narodowym Centrum Kultury realizując reportaże na temat wydarzeń kulturalnych oraz na zlecenie Kancelarii Prezydenta RP - realizacja cyklu spotów "Narodowe Czytanie" 2014. Jako fotograf współpracuje z Agencji Fotograficzną "Reporter". Od 2001 roku właściciel agencji reklamowej GOODART/GOODFILM.

Marek Mikielewicz -Socjolog, dziennikarz prasowy i telewizyjny, wykładowca w Wyższej Szkole Gospodarki i koordynator Podyplomowych Studiów Public Relations, były pracownik Zespołu Prasowego i Komunikacji Społecznej w Centrum Zarządzania Służby Więziennej w Warszawie. Reporter i prezenter TVP S.A., przygotował materiały: dla "Wiadomości", "Panoramy", "Teleexpresu", TVP Info i TVP Polonia. Autor materiałów informacyjnych i wielu programów telewizyjnych. Prowadził szkolenia dotyczące współpracy z mediami dla samorządowców, przedstawicieli biznesu, polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych, rzeczników prasowych policji i służby więziennej. Producent serialu "Zawsze aktywni" - 12 odcinków emitowanych na antenie TVP. Właściciel firmy produkcyjnej i doradczej: Wytwórnia Filmowa MARASENNA.

 

Zaplecze sprzętowe:

  • 12 stanowisk komputerowych z oryginalnym oprogramowaniem do animacji i montażu wideo.
  • Sprzęt zdjęciowy - kamery profesjonalne, kamery amatorskie, kamery internetowe, aparaty cyfrowe.
  • Sprzęt dźwiękowy - mikrofony bezprzewodowe
  • Oświetlenie - oświetlenie filmowe i reporterskie
  • Wirtualne studio - greenbox
  • Elementy charakteryzacji
  • Gadżety filmowe - magnetofony reżyserskie, klapsy filmowe

Serdecznie zapraszamy.