Studio Radia Nadzieja w Myszyńcu

                      


Niedziela 2 grudnia 2012 roku, tego dnia nastąpiło otwarcie studia Radia Nadzieja, mieszczącego się w budynku Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Księdza Władysława Skierkowskiego.


Studio powstało dzięki zaangażowaniu proboszcza parafii, Burmistrza Myszyńca i Dyrektora Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu. Inaugurację działalności studia poprzedziła Msza Święta odprawiona w Kolegiacie Myszynieckiej w tej intencji. Uroczystego otwarcia i poświęcenia nowej siedziby studia dokonał proboszcz parafii ks. dziekan Zbigniew Jaroszewski i gorąco podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania.

Siedziba nowego oddziału otrzymała tymczasową nazwę –„ Kurpiowska Agencja Informacyjna”. Z tego miejsca słuchacze Radia Nadzieja, informowani będą o ważnych wydarzeniach dotyczących miejsca zamieszkania. W nowym studiu, przygotowywane i transmitowane będą audycje regionalne. Działalność radia pozwoli lepiej poznać sprawy społeczności lokalnej, a także da możliwość edukacji medialnej osobom zainteresowanym współpracą z radiem. Nad przebiegiem pracy w oddziale studia Radia Nadzieja czuwa siostra Krystyna ze zgromadzenia Sióstr Służek, a pomagają jej uczniowie miejscowego liceum: Martyna, Patrycja i Jakub, oraz p. Wiesława Piekarczyk.

Pierwsza audycja z nowo otwartego studia, wyemitowana została w środę 12 grudnia 2012r. Dotyczyła tematyki regionalnej – „Adwent na Kurpiach i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia”. W programie gościła znana, lubiana i ceniona artystka ludowa – pani Zofia Warych. Gadką i pieśniami starała się przybliżyć słuchaczom Radia Nadzieja tradycje i zwyczaje adwentowe i bożonarodzeniowe, kultywowane na Kurpiach dawniej i obecnie.