Drodzy!
Powracamy z seansami filmowymi w nowym, 2023 roku! 
Ten rok rozpoczynamy od mega premiery filmu "Avatar. Istota wody" (w wersji z dubbingem oraz napisami), poza tym będziemy wyświetlać "Uwolnić Poly" i "Kobieta na dachu".
Szczegóły na plakacie!
Bilety do nabycia na stronie internetowej: www.idedokina.pl bądź w dniach seansów. Kasa otwarta na godzinę przed pierwszym seansem dnia.
Gorąco zapraszamy do odwiedzin naszego kina!
 
Info o filmach:
AVATAR. ISTOTA WODY
Od wydarzeń z pierwszej części mija ponad dziesięć lat. Śledzimy losy Sullych (Jake’a, Neytiri i ich dzieci) zmuszonych do zmierzenia się z licznymi problemami. Muszą chronić siebie nawzajem, walczyć o życie, wreszcie stawić czoło tragedii. W wyreżyserowanym przez Camerona sequelu zobaczymy: Sama Worthingtona, Zoe Saldañę, Sigourney Weaver, Stephena Langa, Cliffa Curtisa, Joela Davida Moore'a, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine'a Clementa, Giovanniego Ribisiego i Kate Winslet. Za produkcję odpowiadają James Cameron i Jon Landau, funkcję producentów wykonawczych powierzono Davidowi Valdesowi i Richardowi Banehamowi.
 
UWOLNIĆ POLY
Dziesięcioletnia Cecile wraz z mamą powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się tu obco, nie ma przyjaciół i nie potrafi się odnaleźć w nieznanym miejscu. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest zachwycona prezentowanymi przez artystów sztuczkami, a cyrkowe zwierzaki kradną jej serce. Szczególną sympatią dziewczynka obdarza Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach. Wkrótce okazuje się, że gburowaty właściciel cyrku bardzo źle traktuje swoje zwierzęta, a szczególnie biednego Poly. Cecile układa więc brawurowy plan ratunkowy. Wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela.
 
KOBIETA NA DACHU
„Kobieta na dachu” to poruszający film stworzony przez kobiety, w tym reżyserkę i scenarzystkę Annę Jadowską, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank (w roli głównej Dorota Pomykała). Polska produkcja została doceniona przez krytyków i nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival oraz podczas ostatniej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych - mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy?